Bernina 380 – parametry

By | 26.2.2012

Co jsem si to vlastně koupila za stroj? Co umí, jaké má parametry?

Základní vlastnosti (převzato ze stránek sici-centrum.cz)

115 programů základní, elastické (strečové), overlockové a plastické vyšívací, ozdobné, šití abecedy (2druhy) a číslic.

Automatická knoflíková dírka na 1 operaci – Nastavená délka knoflíkové dírky bude uložena do paměti, čímž lze knoflíkové dírky obšívat automaticky v libovolném počtu opakování vždy s přesně stejnou délkou.


velice kvalitní patentovaný celokovový CB chapač Bernina

Moderní LCD displej – Osvětlený, vysoce kontrastní displej přehledně sděluje všechny informace a nastavení: zobrazení vybraného stehu, délky a šířky stehu, polohování jehly nahoru/dolů a doporučeného podkladu přítlačné patky jsou praktickým pomocníkem pro šití.

Velice tichý chod motoru i při velkém zatížení a šití silnějších materiálů

plynulé nastavení délky stehu a šířky stehu (i u stretchových stehů – pouze u bernina) – základní (optimální) nastavení změníte pouhým stisknutím tlačítek. Všechna nastavení se zřetelně zobrazují na obrazovce.

polohování jehly – možnost nastavení zastavení jehly v horní nebo dolní pozici, rychlost šití, zakončení.

Přímá volba stehu – Přímá volba nejpoužívanějších užitkových stehů a funkcí pouhým stisknutím tlačítka – rychlé a praktické řešení. Nastavení polohování jehly nahoru/dolů a přesné provedení vzorů stehu až do konce je zárukou snadného a spolehlivého šití.

Tlačítko pro rychlé přepínání směru šití – Tlačítko pro rychlé přepínání směru šití umožňuje snadné přepnutí na dočasné nebo trvalé šití vzad.

Tlačítko start/stop – Tlačítko start/stop představuje velmi praktickou funkci šicího stroje na přesné a snadné a šití dlouhých stehů rovnoměrnou rychlostí.

Regulátor rychlosti přímo na stroji – Pomocí snadno přístupného regulátoru rychlosti lze rychlost šití přizpůsobit konkrétnímu projektu – pro přesnou práci použijeme nízkou rychlost, pro běžné projekty šití vyšší rychlost.

Dva držáky cívek vrchní nitě – Druhý vertikální rozkládací držák cívky je praktický zejména pro navíjení nebo používání dvou jehel.

super osvětlení šicí plochy pomocí LED diod – mimořádně jasné příjemné osvětlení svítí na váš projekt z třech stran. Světlo je rovnoměrné a bez stínu.

pomocný navlékáček nitě do jehly integrovaný na patkové tyči

jednoduché a rychlé ovládání pomocí tlačítek

pevny látkový kryt stroje a praktická krabička na patky a příslušenství

nastavitelný přítlak patky

elektronický spouštěč

dvě polohy jehly

Praktická schránka na příslušenství – po jejím odejmutí lze obšívat rukávy a nohavice – dostatečně dlouhé volné rameno

Možnost šití dvojjehlou – efektní ozdobné šití

Jednoduchá výměna šicí patky – rychloupínací systém patek

Integrovaný ořez nitě – pomocí tří ořezávačů nitě se oříznutí horní a spodní nitě stává pouhou hračkou

Funkce kolenní páky (FHS) – Jedinečná vlastnost strojů BERNINA! Systém kolenní páky (FHS) BERNINA umožňuje zdvihnout přítlačnou patku a současně spustit podavače, čímž můžete ponechat obě ruce na šitém oděvu.

Nasouvací pracovní stolek – Rozšiřující nasouvací pracovní stolek s velmi jednoduchým připevněním k volnému rameni usnadňuje šití zvýšením komfortu a zvětšením pracovní plochy.

Přihrádka na příslušenství – Pro stroje BERNINA 380 je k dispozici široká škála příslušenství: cívky, jehly, přítlačné patky, nářadí a nástroje pro údržbu. Dodávané příslušenství lze snadno uložit do této šperkovnice. Přihrádka na příslušenství je navíc vybavena prostorem pro přídavné volitelné přítlačné patky (obrázek dole).

bohaté příslušenství – v základní výbavě stroje jsou tyto patky : základní patka, overlocková patka, patka na knoflíkovou dirku, patka na zipy, patka na slepý steh, patchworková patka, praktický box na příslušenství, kolenní páka a přídavný stoleček je součástí příslušenství.

Prospekt ke stáhnutí

Katalog příslušenství ke stáhnutí

Video představení Berniny 380 – konstrukce jednoduché tašky v sedmi krátkých lekcích

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *